Topic: Kur językowy przez internet czy tradycyjnie?

hejka, rozważam naukę angielskiego przez internet. Czy ktoś może z was już przerabiał taki kurs? Kusi mnie, bo nie znam kompletnie tej formy. I pewnie bym na to nie wpadł, gdym pod hasłem: kurs angielskiego Poznań nie znalazł i takiej wlasnie propozycji. Powiedziałam o tym znajomym, ale oni mnie raczej namawiają na tradycyjny kurs. A wy? Co o tym sądzicie?

Re: Kur językowy przez internet czy tradycyjnie?

Może jestem staroświecki, ale jednak poszedłem do jakiejś szkoły językowej na tradycyjną formę nauki. Albo zdecydował się na zajęcia indywidualne. Jednak obecność, fizyczna, lektora bardziej motywuje, przynajmniej mnie, niż samodzielne pilnowanie się w tym zakresie. Dopada mnie leń i wszystko lega w gruzach…

Myśle podobnie jak kolega. Raz spróbowałam – zabrakło mi motywacji i chęci.

A ja mam zupełnie inne zdanie niż wy. Wybrałem ten rodzaj kursu, bo było mi tak zwyczajnie bardziej wygodnie. Mam nienormowany  czas pracy, więc ciężko było mi dopasować jakiekolwiek lekcje albo z korepetytorem albo w szkole językowej. I nie ukrywam, ze dobrze, że jest taka możliwość, bo inaczej tacy ludzie jak ja raczej mieliby ograniczone możliwości uczenia się jakiegokolwiek języka obcego.

Masz rację. Ja z tego samego względu wertuje teraz propozycje w stylu: online język niemiecki Poznań. Nie widzę siebie inaczej w tym względzie z tego samego powodu co ty – nie normowany czas pracy.

Mnie za to tez przekonują kursy w szkołach językowych. Chciazby z tego względu, ze jak czegoś nie wiesz albo nie rozumiesz, to masz lektora i on ci zawsze pomoże. 

Przez moment już mnie przekonaliście z tymi kursami online, bo to wygoda czasowa. Jednak jestem za dużym leniem, aby samemu się mobilizować do nauki, wiec chyba raczej zostanę przy wersji tradycyjnej.