Topic: Jak skutecznie wypozycjonować stronę?

Mam firmę i właśnie założyłam jej stronę internetową. Wiecie – oferta, blog i w ogóle. Zadbałam naprawdę o to, aby wyglądała starannie i przyciągała uwagę, ale kurczę nie udaje się naraić klientów póki co sad Dowiedziałam się co nieco więcej o pozycjonowaniu, ale nie wiem, jak za to się zabrać. Ktoś może ma jakieś porady?

Re: Jak skutecznie wypozycjonować stronę?

Przede wszystkim musisz sobie zdefiniować jakieś słowa kluczowe, które wiążą się z twoją działalnością. Dobrze, żeby pojawiały się w tekstach, jako takie wiesz… kotwice.

I co? To wystarczy?

Niezupełnie… kolega mocno ten proces uprościł. Frazy kluczowe owszem, są ważne, ale jszcze ważniejsze jest całe linkowanie, struktura strony… to tak naprawdę kupa roboty. Owszem, content jest ważny, ale gdyby tylko od tego to zależało, to w wyszukiwarkach myślę byłby prawdziwy śmietnik wink

To co w takim razie mam zrobić? Sama tego nie zrobię, jak rozumiem?

Szczerze mówiąc najlepiej byłoby sięgnąć po pomoc jakiejś firmy. Jeśli nie masz wiedzy na temat pozycjonowania (a skoro pytasz, to pewnie jest, jak mówię), to na zdrowie ci wyjdzie współpraca z jakimiś profesjonalistami. Wiesz. Oni się na tym znają i wiedzą, jak wynieść twoją stronę na szczyt wyszukiwań. Możesz się stąd na przykład http://wycenpozycjonowanie.pl/o-pozycjonowaniu dowiedzieć jak wypozycjonować stronę. W ogóle to fajna baza wiedzy na ten temat, warto poczytać, jak cały proces przebiega, żeby nie dać się zrobić w konia.

Ale z tego, co widzę, to tutaj również można się chyba zgłosić, tak?

Jak najbardziej wink Zresztą, tam też się towiesz, jak wycenić pozycjonowanie. Masz to na stronie http://wycenpozycjonowanie.pl/. Możesz po prostu tam zostawić wszystkie dane w rubrykach, o jakie proszą i wtedy dostaniesz rzetelną wycenę. Fakt, wstępną, no ale to zawsze jakiś dobry start.

A jakie ja mam tam podać frazy kluczowe? Bo niby mam kilka, a nie wiem, czy są dobre.

Okej, przypuśćmy, że prowadzisz kwiaciarnię, tak? No to dla ciebie frazami kluczowymi będą np. „kwiaty”, „bukiety”, „wiązanki”, „świeże” itp. Wszystko to, co pozytywnie się kojarzy z kwiaciarnią.Też czasem trzeba wziąć pod uwagę słowa, które nie od razu ci się skojarzą z taką firmą. Będzie więc to np. „pogrzeb”, bo przecież sprzedajesz wiązanki na pogrzeb, prawda?

A dobra, już rozumiem wink