Topic: Jak wygląda praca opiekuna w Niemczech?

Cześć! Jestem ciekawa, jak wygląda praca opiekunki dla osób starszych w Niemczech. Widziałam w internecie sporo ofert tego typu, ale sama nie wiem, co należy do obowiązków takiej osoby i jakie są wymagania. W jednych widziałam, że trzeba mieć jakieś kursy czy studia pielęgniarskie, a w drugich nawet nie wymagano doświadczenia (tzn było mile widziane). Jak to więc to jest z tą robotą?

Re: Jak wygląda praca opiekuna w Niemczech?

Hej kochana. Wszystko zależy od tego, jaki jest zakres obowiązków. Zazwyczaj jeśli się szuka opiekunki do osoby starszej, to potrzeba kogoś, kto dotrzyma towarzystwa takiej starszej osobie, pomoże jej w codziennych czynnościach, jak mycie się, utrzymanie porządku, a także zmotywuje do ruchu. Jeśli są wymagane jakieś wykształcenie czy kursy to już najczęściej do osób, które wymagają specjalistycznej opieki.

Ja byłam w niemczech z jedną firmą i jeżdżę od tamtej pory z nimi regularnie. Chodzi mi mianowicie o Laxo Care. To specjalistyczna agencja, przez którą można znaleźć dobre i legalne oferty opieki nad starszymi i niepełnosprawnymi osobami w RFN. Każde ogłoszenie opatrzone jest raz, że datą, kiedy zaczyna się dana praca, jak długo ma trwać, a także nad kim będzie się sprawowało opiekę i w jakim mieście. Oczywiście w samym ogłoszeniu jest też dużo więcej szczegułów, ale to najlepiej sobie samemu podejrzeć jedno z nich.

Mogłabyś podesłać link do jednego z takich ogłoszeń? Bo nie mogę znaleźć ich strony.

Nie ma problemu. Kliknij w ten odnośnik http://laxocare.pl/oferty-pracy/opieka- … tramszell/. Jak widzisz, masz scharakteryzowany tryb życia osoby (w tym przypadku 92 letniego pana), czego dokładnie potrzebuje, a także jakie są wymagania dla osoby zgłaszającej się do opieki.

Wynagrodzenie widzę, że jest dosyć dobre. I rzeczywiście na tyle można liczyć?

Jak do tej pory nie zdażyło się, bym dostała mniej. Wiesz, tu masz umowę, masz opłacony ZUS, wszystko więc jest legalnie. A stawka musi być taka, jak w ofercie, bo to już część umowy. Myślę, że jak za te dwa, trzy miesiące to zupełnie fajna cena.

Zdecydowanie! Ja w Polsce widywałam też ogłoszenia o pracę i przy tym pensje były jak jałmużny, a tu proszę…

Cieszę się w takim razie, że mogłam Ci pomóc.

Bardzo! Dziękuję Ci pięknie za ten link! Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam!