Topic: Czy znajdę w Bydgoszczy geologów od pomp ciepła?

Hej! Stwierdziliśmy z moim ukochanym małżonkiem, że pora choć trochę się uniezależnić od ogrzewania gazem, tzn., może inaczej. Wiadomo, jakiś piec CO musi zostać, ale chcemy założyć system dogrzewania. Jako, że mieszkamy w naszym zagłębiu geoterm, czyli niedaleko Bydgoszczy, to padło na pompy ciepła. Znaleźliśmy fajną firmę, która ma dobrą ofertę, ktora nas zainteresowala. Kiedy jednak skontaktowałam się z tą firmą, to okazuje się, że będzie potrzebny jaiś projekt geologiczny, bo ciepło ziemi to też jakiś rodzaj złoża tongue. Ciekawe co jeszcze wymyśą. W każdym razie potrzebujemy takiego projektu, żeby go zgłosić do któregoś tam organu powiatowego. Szukamy więc jakiegoś geologa w Bydgoszczy, który się takimi sprawami zajmuje. Gdzie go znajdę?

Re: Czy znajdę w Bydgoszczy geologów od pomp ciepła?

To rozumiem jest to pompa z pionowym kolektorem? To będziecie się chyba głęboko wwiercać, bo to chyba od 30 metrów w dół.

no właśnie problem polega na tym, ż enie wiemy, jak głęboko trzeba by było kopać. Niby w naszym regionie to nie problem z geotermią, ale jednak te badania trzea by przeprowadzić.

O ile wiem, to doskonałych geologów z Bydgoszczy od pomp ciepła możesz znaleźć pod tym linkiem: http://geolog-bydgoszcz.pl/pompy-ciepla/. Ludzie z tej firmy już nie raz robili takie projekty, wiedzą, jak je sporządzić, by przeszło to przez odpowiednią administrację.

A właśnie, co taki projekt w sumie powinien zawierać?

Mówiąc krótko? Cel i sposób prowadzenia prac, jakie wykonują w ramach tworzenia tego projektu, oczywiście też określenie, gdzie taka pompa ciepła miałaby się znaleźc, a także inne elementy, jak np. sposób zabezpieczenia wód podziemnych przed potencjalnym skażeniem. Oczywiście posiadają oni weszelki euprawnienia, by stworzyć taki projekt.

a ja mam pytanie, jak wygląda postępowanie z takim projektem? Tj, wiem już, że trzeba go złożyć chyba gdzieś w starostwie powiatowym, tak? I co dalej się z nim dzieje?

Krótko mówiąc, jest on tam rozpatrywany. Jeśli w przeciągu urzędowego miesiąca, czyli 30 dni od wniesienia tego projektu nie zostanie zgłoszony sprzeciw jednostki administracyjnej, to droga wolna i można zakładać pompę smile