Topic: Jak przebiega podział wspólnego majątku przy rozwodzie?

Witam, potrzebuję rzetelnych informacji na temat podziału wspólnego majątku przy rozwodzie. Piszcie prosze wszystko co na ten temat wiecie bo rozwody nie zdarzają się codziennie wiec nie mam pojecia czego moge sie spodziewac. Dziekuje.

Re: Jak przebiega podział wspólnego majątku przy rozwodzie?

Tak jak piszą tutaj http://adwokatrodacki.pl/uslugi/prawo-r … l-majatku/ podziału majątku nie trzeba wcale dokonywac sądownie a można umownie w wyniku czego można zaoszczedzic sporo nerwów i czasu. Z zasady im lepsze umiejetnosci negocjacyjne ma adwokat tym lepszy kompromis uzyska. Rozwodziłam się 3 razy, nigdy nie pozwoliłam sobie wejść na głowe i pozostac z kwitkiem takze warto mnie posluchac. Do majatku wspolnego wchodzi w skrócie wszystko co zarobiliscie podczas malzenstwa. Musialbys dopytac jak jest z rzeczami kupionymi przed bo z zasady nie wliczaja sie one ale sa jakies wyjatki o ktorych nie pamietam. To by bylo na tyle. Pozdrawiam.

Skoro mozna negocjować to rozwody wchodzą pod prawo cywilne? Myslalem ze rodzinne...

Oczywiscie ze rodzinne, a dlaczego negocjowanie miałoby mieć na to wpływ? W kazdej sytuacji poza karną możesz negocjować a i w tym przypadku przesłuchania policyjne mają znamiona negocjacji wink. Dobrze segreguje to ta stronka - http://adwokatrodacki.pl/uslugi/, jasno stamtąd wynika co podlega pod konkretne gałezie prawa.

Wybacz, coś mi się poplątało. Dzięki za ten opis, teraz już wszystko jest jasne smile

Czyli żona może domagac się połowy wszystkiego co mamy nawet wówczas gdy jej wkład w to wszystko nie wyniósł wiecej niż 5%? Gdzie jest sprawiedliwość?

Wiesz.. to poniekąd uzasadnione bo nie możesz zostawić żony z niczym. Kto wie do czego by doszła gdyby nie małżeństwo? Nie twierdzę że zamknąłeś jej drzwi kariery ale trzeba zachowac się godnie. Jeśli jednak twierdzisz ze nalezy jej sie za duzo to mozesz wnioskowac o inny podział. Czesto zdarzaja sie ustepstwa w drodze negocjacji.