Topic: Renowacja mebli – czy warto odnawiać stare meble?

Moja mama od wielu lat przechowuje na strychu zapomniane już przez wszystkich stare meble, które są pozostałością jeszcze po mojej prababci. Wiem, że sporo rzeczy wraca teraz do mody, ale czy takie meble opłaca się robić i odnawiać. Pewnie będzie to dobrze wyglądało, ale czy wytrzyma jeszcze przez jakiś czas, w końcu materiał mógł się już zużyć?

Re: Renowacja mebli – czy warto odnawiać stare meble?

Takie wątpliwości ma każdy kto musi wydać przyznajmniej kilkaset złotych na odnowienie mebli. Jako aktywny użytkownik tego rodzaju wyposażenia wnętrz mogę Ci zagwarantować, żę nawet wieloletnie meble po prawidłowej konserwacji i odnowieniu będą służyły jeszcze wiele lat.

Hehe, ja to bym jeszcze dodała jedno, że dzisiejsze meble nie prztrwają tyle co te stare, klasyczne, które były robione zwykle ręcznie i przez fachowców, a nie przez maszyny. Dzisiaj chodzi tylko o sprzedaż, a kiedyś chodziło także o wygląd smile))

Nie no dzisiaj też są fajne meble, ja mam na przykłąd takie w domu i nie wiem, czy jest sens wymieniać je na odnowione klasyczne?

Jeśli chodzi o wymianę mebli to musisz po prostu wiedzieć co lubisz i co Ci będzie odpowaidało. Jeśli w grę wchodzi natomiast renowacja mebli to z całą pewnością zachęcam do jej przeprowadzenia, nie osobiście oczywiście, ale na przykład z tym fachowcem http://stefanschulz.pl/renowacja-mebli.html, który zna się na tej robocie jak mało kto.

Jak nie masz co zrobić z meblami to możesz mi oddać, ja z całą pewnością wiem, kto będzie z nich zadowolony.

Dobryt konserwator pomożę natchnąć poszczególne elementy na nowo. Wiadomo, że to drewno, czyli martwy materiał, ale poprzez odpowiednie wykorzystanie narzędzi i umiejętności specjalisty można wiele zdziałać. Widziałam już jak pracuje wspomniana firma i wiem, że każda renowacja przebiega według określnych procedur.

Inaczej być nie może bo te meble bardzo często są warto wiele tysięcy złotych, a jeśli są to całe zestawy to można powiezdieć, że są bezcenne.

Sporo osób i przed renowacją twierdzi, że takie meble są bezcenne to po prostu pamiątka rodzinna a tutaj jak wiadmo trudno zmierzyć wymierną wartość.