Topic: Czy ktoś z was próbował kawior z jesiotra?

Mam trochę problem z kupieniem prezentu dla mojej mamy. Niedługo będzie obchodzić swoje 70 urodziny. No i chcę kupić jej coś naprawdę ciekawego. Myślałem o kawiorze z jesiotra. Czy ktoś z was próbował kawior z jesiotra?

Re: Czy ktoś z was próbował kawior z jesiotra?

Kawior nie robi się z byle jakich gatunków ryb. Jesiotr to jedna z tych ryb z których robi się kawior. No i robi się z nich czarny kawior.

Ja jakiś czas temu kupowałem kawior z jesiotra na tej stronie http://esturian.pl/ ten kawior jest produkowany w Polsce. To jest ikra, która nie jest poddawana pasteryzacji, wiec wg mnie smakowo lepije się trzyma. A poza tym tylko trochę soli jest dodawane.

Dobrze, że teraz coraz wiecej osob przekonuje się co do kawioru : ) Bo to wyjątkowe jedzenie smile

Na esturian.pl są do kupienia rozne rodzaje kawioru, w roznych opakowaniach. Ta firma akurat robi kawior z jesiotra i ogólnie z ryb jesiotrowatych. Wiadomo, ze ikra czyli kawior jest dobra ze względu na minerały i witaminy, tylko jednak to jest rarytas w Polsce. Bo cena kawioru zalezy od tego jaki to kawior czy to kawior czarny czy np. bialy.

Kawior ze świezym chlebem : ) dla mnie to pychota smile Ale kawioru czarnego jeszcze nie jadłem. ;/

Co do tego jak są jesiotry hodowane w tej firmie to możesz tu poczytac http://esturian.pl/hodowla/ no i możesz sam się przekonac czy to ci odpowiada czy nie. Kawior z jesiotra czasowo zajmuje trochę czasu, bo jednak od młodych bardzo ryb ikry nie zbierzesz na kawior. Ale smakowo jest dobre : )

Kawioru nie powinno się ze zbyt wieloma rzeczami łączyć, a sa tacy którzy to mimo wszystko robią. ;/ No i wiadomo ze cena czarnego kawioru jest zalezna od tego kto i w jakich warunkach produkuje ikrę.

Według mnie kawior polski jest mało doceniany no a przecież to jest produkt z którego możemy być dumni. Tym bardziej ze smakowo nie odstaje w ogole od zagranicznego.