Topic: Jak leczyć uszkodzony bark?

Podczas gry w siatke źle upadłem na parkiet i coś mi strzeliło w barku. To nie jest złamanie ani zwichnięcie, bo ręką normalnie ruszam, ale czuję lekki ból i nie mam w tej ręce już takiej siły jak dawniej. Przypuszczam, że naderwałem mięsien albo coś w tym stylu. Mieliście coś takiego? Ile czasu to może się goić? Czy można to jakoś leczyć?

Re: Jak leczyć uszkodzony bark?

Byłeś na prześwietleniu, konsultowałeś to z ortopedą albo chirurgiem?

Tak, byłem na pogotowiu, zrobili mi prześwietlenie, zbadał mnie lekarz, chyba chirurg i on nie stwierdził nic poważnego. Radził pójsć do ortopedy, ale tam nie sposób się dostać na ubezpieczalnie.

No tak, żeby leczyć sie państwowo to trzeba miec zdrowie. Może spróbuj prywatnie? Konsultacja to coś około 100zł, ale dowiesz sie co Ci jest.

Dokładnie. Najpierw musisz wiedzieć, co się stało, żeby można było wdrożyć jakieś leczenia albo rehabilitację. W takich urazach, o jakich piszesz specjalizuje się ośrodek Orthosport ze Szczecina. Możesz sobie ich sprawdzić, mają cennik na stronie.

ale ja żaden sportowiec, to był taki mecz dla przyjemności, z kolegami z pracy

To nic nie szkodzi. Kontuzje zdarzają się nie tylko zawodowcom, ale i amatorom. Sprawdź sobie ten adres http://www.orthosport.pl/wspieramy-sportowcow/. Tam masz dokładnie napisane, czym się zajmują w ośrodku. Leczenie urazów sportowych to nie jest ich jedyna specjalność i na pewno będą mogli Ci pomóc.

czyli oni nie tylko diagnozują, ale i rehabilitują, dobrze zrozumiałem?

Dobrze:) Przy urazach barków lepiej dmuchać na zimne, bo szybko można sobie zaszkodzić i kontuzja się pogłębi. Jak ktoś się zna, to dobierze Ci właściwe ćwiczenia i zabiegi, dzięki temu szybciej wrócisz do sprawności. Http://www.orthosport.pl/fizjoterapia/ pod tym adresem masz wzmiankę o zabiegach fizjoterapii realizowanych we wspomnianym ośrodku.

Ok:) Dzięki że poświęciłeś tyle czasu. Coś bedę działał.