Topic: Najważniejsze elementy wystroju biura waszym zdaniem?

Waszym zdaniem – które elementy wystroju biura są najważniejsze? Na co klient najpierw zwraca uwagę i determinuje to jego przekonanie o jakości oferowanych usług? Nie szukam naukowych odpowiedzi teoretyków, ale praktycznych wynikajacych z doswiadczenia. Jesli wiec ktos ma cos ciekawego do napisania, bede bardzo zadowolony.

Re: Najważniejsze elementy wystroju biura waszym zdaniem?

Nie wiem czy da sie to sprowadzic do jednej albo kilku rzeczy czy elementów bo jest to złożona sprawa. Na podstawie tego co zauważyłem w marketach odpowiem ze będzie to podłoga. Zauważ że w sklepach jest zwykle biała bo to kojarzy sie z czystoscia, a płytki wybijają odpowiedni rytm kiedy toczysz wózek. Badania psychologów stwierdziły ze to nie przypadek bo odpowiednia predkosc poruszania sie pozwala na przyjrzenie sie wszystkiemu co sklep ma w ofercie. Podobnie sprawa ma się z wykładzinami w restauracjach. Budują odpowiedni, domowy, ciepły nastrój zachęcający do spokojnego jedzenia. Wszystko jak widać opiera się na podłodze smile.

Coś w tym jest bo sieć hoteli z którą współpracuję wynajęła rok temu projektanta który zamawiając płytki dywanowe i kwieciste wykładziny do warszawskich hoteli znacznie zwiększył im przychody. Statystki jasno pokazują że liczba gości wzrosła o ponad 60% więc jest bardzo duży skok wykluczający przypadek. Podobną historię słyszałam z wykładzinami dywanowymi w Gdyni. Nie pamiętam szczegółów odnośnie kolorów i wzorów ale sukces podobny, a było to ponad 5 lat temu.

Podłoga ma olbrzymie znaczenie. Jakiś czas temu zamówiłam w Szczecinie jasną wykładzinę pcv wzorowaną na drewnianych deskach i bez przerwy słyszę pochlebne komentarze, że przytulnie, miło itd. Ludzie zwracają uwagę na takie rzeczy, nawet podświadomie.