Topic: Szkolenia z obsługi oprogramowania.

Chciałbym niedługo zlecić dostawcy zewnętrznemu stworzenie oprogramowania do zarządzania firmą. Chodzi o kompleksowe rozwiązanie w postaci zarówno aplikacji magazynowej, sprzedażowej, transportowej, a nawet produkcyjnej. Jak widzicie jest tego dużo i teraz pytanie, jak wygląda wdrożenie i czy pracownicy są szkoleni przez dostawcę.

Re: Szkolenia z obsługi oprogramowania.

Oczywiście, że tak jest. W innym przypadku zarządzanie tak dużym urzadzeniem polegało by na domysłach, a tutaj nawet najtęższe umysły mogą się pomylić. Wdrożenia dotyczą wielu sekwencji i zawsze masz to w cenie produktu. Warto przy okazji zamawiania wspomnieć o jakiś specjalnych potrzebach w tym zakresie.

Jakiś specjalnych potrzeb nie mam, chciałbym tylko, żeby moi pracownicy wiedzieli jak się uzywam poszczególnych funkcji. Jak przyjdę i zapytam, to chciałbym, żeby każdy potrafił udzieloć mi odpowiedzi związanej z programem.

Oj to masz wymagania, ale jak się przyłożą Twoi pracownicy to oczywiście dadzą radę. W pracach magazynowych pomagają systemy WMS i to ich obsługi będą uczyć Twoich ludzi pracownicy dostawcy. Nie ma żadnej tragedii, bo program zawsze ma ułatwiać pracę, a nie ją utrudniać.

Według mnie najprostsze są zawsze programy do mobilnej sprzedaży think, gdyż z założenia bazują na wielu podobnych wytycznych. Głównie chodzi o podstawowe założenia sprzedaży czyli informacje o kontrahencie oraz o samej ofercie. Dalej to już kwestia potrzeb. Bardzo łatwo jest to ogarnąć.

Łatwo nie łatwo, nauczyć się trzeba smile

No trzeba, bez tego nie będzie sukcesu końcowego…

Jak wdrażaliśmy w naszej firmie program produkcyjny MES od Think.pl to każdy z pracowników dostał do domu instrukcje, jak używać programu. Oczywiście bardzo prosto i dzisiaj z automatu człowiek może obsługiwać poszczególne urządzenia.

No dobra już wszystko wiem, nic tylko teraz trzeba wyznaczyć potrzeby i rozpocząć negocjacje cenowe. Mam nadzieje, że już niedługo będzie na czym pracować.