Topic: Czym się zajmuje notariusz

Hejka mamy na zajęciach na WOS lekcje związane z prawem, prawnikami itd. Nauczycielka prosiła żebyśmy przygotowali informacje na temat różnych rodzajów zawodów prawniczych ja z kumplem musimy napisać o notariuszach. Chciałbym się dowiedzieć od kogoś czegoś o notariuszach ewentualnie jakieś namiary gdzie znaleźć info. Dzięki z góry.

Re: Czym się zajmuje notariusz

Poszperaj w sieci tam jest sporo rzeczy związanych z prawem i to czym się zajmuje notariusz też jest dokładnie opisane w wielu miejscach - kancelarianotarialnakatowice.pl/. Waszej nauczycielce pewnie chodzi głównie o praktyczne rzeczy czyli kiedy idzie się do notariusza i co się tam załatwia, jakie są czynności notarialne itp. Na tym się skupcie.

Re: Czym się zajmuje notariusz

Spytaj rodziców może mieli bezpośredni kontakt z jakąś kancelarią notarialną? Na pewno jak się kupuje albo sprzedaje mieszkanie to musisz zawrzeć umowę w formie aktu notarialnego tak samo jak komuś coś oddajesz jako darowiznę albo jak chcesz przepisać na kogoś swoją ziemię. Jest wiele przykładów.

Re: Czym się zajmuje notariusz

Lokalnie działają specjalne izby w których są zrzeszeni notariusze działający na przykład w danym mieście. Wydaje mi się że mógłbyś napisać maila do nich i może Ci odpiszą, wyślą jakieś ciekawe informacje itp. Pokombinuj może tak.

Re: Czym się zajmuje notariusz

Przede wszystkim notariusze zajmują się spisywaniem aktów notarialnych – to takie specjalne umowy najczęściej związane z jakimś majątkiem – to może być dom, grunt, mieszkanie, ale też pieniądze czy majątek ruchomy.