Topic: Materace kieszeniowe - czy warto?

Podobno teraz nie warto kupować zwykłych sprężynowych materacy tylko takie materace kieszeniowe. Jak dotąd w rodzinie mieliśmy tradycyjne ze sprężynami, jednak one już powoli przestają spełniać swoją funkcję. Materac to spory wydatek, więc chce sie dowiedzieć, jakie są teraz opcje.

Re: Materace kieszeniowe - czy warto?

Nie wiem czy sie teraz w ogóle robi zwykłe sprężynowe, kieszeniowe to standard. Wygląda to tak, że sprężyny są osobno chronione w tak zwanych kieszeniach, dodatkowo jest jeszcze warstwa pianki. Dzięki temu naprężenia się równomiernie rozkładają i materac wolniej się zużywa. Nie ma tak, jak w starych, że ci nagle sprężyna w jednym miejscu wyskoczy i cały materac jest do wyrzucenia.

Re: Materace kieszeniowe - czy warto?

Jeśli większe łóżko, a takie jest najwygodniejsze, polecam materac lateksowy 200x200. MOzna kupić na przykład tu mjakmaterac.pl. Lateksowe materace są praktycznie niezniszczalne i dopasowują się do ciała. Często polecają je lekarze na przykład. Generalnie, jeśli już w coś inwestować to właśnie albo w spręzynowy albo w lateksowy. Tylko trzeba sprawdzić dokładnie konstrukcję, czy jest antyalergiczny, jak się go czyści itd.