Topic: Jak pomóc alkoholikowi?

Dzień dobry! Mój tata codziennie wraca podpity do domu a później pije jeszcze kilka drinków. Moja mama jest na niego zła i ciągle krzyczy, wyzywa go od alkoholików. Tata staje się coraz bardziej agresywny i przestaje być obojętny na ataki mamy. Boje się o moją rodzinę, nie wiem co robić? Czy ktoś może mi podpowiedzieć?

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

Myślę, że przede wszystkim powinnaś porozmawiać z mamą i razem powinnyście podjąć pewne kroki aby pomóc tacie. Trzeba pamiętać, że w chorobie alkoholowej dla uzależnionego człowieka wsparcie bliskich osób, rodziny jest bardzo cenne, ale tata musi chcieć zauważyć swój problem i musi chcieć z niego wyjść. Może udajcie się do jakiegoś specjalisty i jego się poradźcie co możecie w tej sytuacji zrobić.

Re: Jak pomóc alkoholikowi?

To jest bardzo dobry pomysł. Jeśli ojciec zaczął agresywnie reagować na zarzuty, że popadł w alkoholizm – to nie widzi tego problemu. Polecam terapeutów z ośrodka Agnus, którzy posiadają duże doświadczenie w leczeniu uzależnień. Można u nich skorzystać z leczenia stacjonarnego bądź ambulatoryjnego – z resztą jak do nich traficie i przekonacie ojca do terapii to dobiorą program leczenia do indywidualnych potrzeb taty.