Topic: Czym różni się separacja od rozwodu?

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad separacją. Jakie macie doświadczenia z taką formą rozstania? Czy warto? A może lepiej od razu zdecydować się na rozwód?

Re: Czym różni się separacja od rozwodu?

To zależy od Pani indywidualnych przekonań. Jeśli widzi Pani jakąś przyszłość dla swojego związku, który aktualnie jest w dużym kryzysie, to chyba korzystniejszym rozwiązaniem będzie separacja. Tak czy inaczej radzę zaleźć jakiegoś prawnika. Kancelarii adwokackich w Łodzi jest całkiem sporo, także znalezienie pomocy w tym zakresie nie powinno być problemem.

Re: Czym różni się separacja od rozwodu?

Jeśli myślisz o rozstaniu, to zapewne masz ku temu jasne przesłanki. Ja nie wierzę w to, że ludzie się zmieniają i to na lepsze, dlatego sama postawiłabym na rozwód. Każdy jest jednak kowalem własnego losu i samemu musi decydować o swojej przyszłości.

Re: Czym różni się separacja od rozwodu?

Ja doradzam rozwód, zwłaszcza jeśli zależy ci na szybkim podziale majątku, ale nawet jeśli zdecydujesz się na separację, radzę zatrudnić, a przynajmniej skonsultować się z jakimś adwokatem. Jak jesteś z Łodzi to po prostu skorzystaj z Internetu. Pod frazą adwokat Łódź znajdziesz sporo adresów kancelarii, które specjalizują się w tego typu sprawach. Możesz też zajrzeć pod frazę kancelaria adwokacka sprawy karne Łódź. Przypuszczam, że i specjaliści od prawa karnego znają się na prawie rodzinnym i będą umieli ci pomóc.

Re: Czym różni się separacja od rozwodu?

Separacja to taki odwracalny rozwód. To po prostu usankcjonowane prawnie czasowe rozstanie, które i tak zwykle kończy się rozwodem.